Skip Navigation

2013

2013

Infocomm Club

  • Schools Digital Media Awards 2013
    Gold Award

    Edna Tan, 6 Justice

    Gracia Lee, 6 Justice

    Gabrielle Goh, 6 Prudence

    Stephanie Robert, 6 Piety

    Shermaine Yeo, 6 Piety

    Merit Award

    Simundo Kristina Gweneth Ponce, 6 Justice

    Shirlyn Tan, 6 Justice

    Pearline Pang, 6 Courage

Skipping

  • East Zone Inter-Primary Rope Skipping Championships 20132nd  – East Zone Junior Girls Division
    Junior Girls
    Double Under

    1st place

    Pua Siew Lin, 4 Prudence

    Speed

    1st place

    Tay Xin Bei, 5 Justice

    3rd place

    Shariffah Sheikha, 4 Justice

    Double Dutch

    2nd place

    Mok Siew Yen Kayleigh, 4 Courage

    Khairiah Bte Mustafa, 5 Courage

    Nicole Tan Yu Hui, 5 Temperance

    Speed Relay

    2nd place

    Pua Siew Lin, 4 Prudence

    Shariffah Sheikha, 4 Justice

    Tay Xin Bei, 5 Justice

    Hannah Perex, 5 Temperance

    Chloe Loh Le Wen, 5 Prudence

    Individual

    2nd place

    Hannah Perez, 5 Temperance

    Pair

    2nd place

    Hannah Perez, 5 Temperance

    Shariffah Sheikha, 4 Justice

    Synchronised

    3rd place

    Caitlin Hayley Susanto, 4 Courage

    Mok Siew Yen Kayleigh, 4 Courage

    Nicole Tan Yu Hui, 5 Prudence

    Ang Shi Yun, 5 Prudence

    Chloe Loh Le Wen, 5 Prudence

Taekwondo

  • National Inter-school Taekwondo Championships 2013
    Junior Team (Individual Events)
    White Belt

    1st (Gold)

    Almanda Mik, 2 Steadfast

    3rd (Bronze)

    Beverly Chum, 2 Justice

    Yellow Belt

    1st (Gold)

    Fedora Lim, 4 Prudence

    Green Belt

    2nd (Silver) – Fedora Lim, 4 Prudence

    Blue Belt

    1st (Gold)

    Fedora Lim, 4 Prudence

    2nd (Silver)

    Almanda Mik, 2 Steadfast

    Red Belt

    3rd (Bronze)

    Fedora Lim, 4 Prudence

    Junior Team (Team Events)
    White Belt

    1st (Gold)

    Almanda Mik, 2 Steadfast

    Beverly Chum, 2 Justice

    Xu Tong, 2 Fortitude

    Yellow Belt

    2nd (Silver)

    Xu Tong, 2 Fortitude

    Sharlene Koh, 2 Fortitude

    Fedora Lim, 4 Prudence

    Green Belt

    2nd (Silver)

    Fedora Lim, 4 Prudence

    Ashley Lim, 4 Steadfast

    Elise Lauw, 5 Temperance

    Blue Belt

    3rd (Bronze)

    Fedora Lim, 4 Prudence

    Ashley Lim, 4 Steadfast

    Almanda Mik, 2 Steadfast

    Red Belt

    2nd (Silver)

    Fedora Lim, 4 Prudence

    Ashley Lim, 4 Steadfast

    Sofea Hanna, 5 Steadfast

    Senior Team ( Individual Events)
    White Belt

    1st (Gold)

    Illenia Chandra, 6 Prudence

    Yellow Belt

    2nd (Silver)

    Florensia, 6 Piety

    3rd (Bronze)

    Illenia Chandra, 6 Prudence

    Green Belt

    1st (Gold)

    Shermaine Koh, 6 Prudence

    2nd (Silver)

    Florensia, 6 Piety

    Blue Belt

    1st (Gold)

    Petrina Tan, 6 Temperance

    3rd (Bronze)

    Shayna Tien, 6 Piety

    Red Belt

    1st (Gold)

    Petrina Tan, 6 Temperance

    3rd (Bronze)

    Shayna Tien, 6 Piety

    Senior Team (Group)
    Blue Belt

    1st (Gold)

    Petrina Tan, 6 Temperance

    Shermaine Koh, 6 Prudence

    Shayna Tien, 6 Piety

    Red Belt

    1st (Gold)

    Ong Yi Xuan, 6 Prudence

    Petrina Tan, 6 Temperance

    Shayna Tien, 6 Piety

Back to top